Hovedmenu  

   

Følg os på:

   

Et skridt videre!

Detaljer

 

Det er lykkedes at få politisk tilslutning til at udarbejde et projektforslag der kan rumme Nivå Gymnastikforenings mange aktiviteter! Det er jo fantastisk og nu skal der udarbejdes indretningsforslag, projektforslag, udbudsmateriale og meget meget mere. Arbejde som vi glæder os til at bidrage til og som vi løbende vil skrive lidt om her på siden!

Den 2. november var der en 14 timers arbejdsdag hvor alle detaljer omkring hallens indretning af gymnastikredskaber blev gennemgået og skitseret. Der er stadig nogle udestående beslutninger, men inden længe tør vi godt løfte sløret for hvordan hele hallen ender ud! Der er tale om en tilbygning til den eksisterende hal på 1700 m2 netto-areal og hallen vil indeholde redskaber til både springgymnastik, Idrætsgymnastik for piger og drenge samt TeamGym.